EBELER DERNEĞİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİ KİMDİR?

Ebeler Derneği 45. Olağanüstü Genel Kurul Toplantımız 17/06/2023 tarihinde dernek merkezinde yapılmış olup yeni yönetim  ve denetleme kurulu asil ve yedek üyeler aşağıdaki şekilde oluşmuştur.

Yeni dönemin tüm meslektaşlarımıza hayırlı olmasını diliyor, toplantıya katılan üyelerimize ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Başkan: Nazan KARAHAN

Başkan Yardımcısı: Zeliha Burcu YURTSAL

Genel Sekreter: Sinem CEYLAN

Sayman: Arzu KUL UÇTU

Yönetim Kurulu Üyesi: Sümeyra DAMSARSAN

Yönetim Kurulu Üyesi: Ebru ÇAKIR

Yönetim Kurulu Üyesi: Türkan KABASAKAL

Yönetim Kurulu Üyesi: Sema AVCI

Yönetim Kurulu Üyesi: Zeynep NAMİGAR CIBIR

Yönetim Kurulu Yedek Üye: Ebru İNAN KIRMIZIGÜL

Yönetim Kurulu Yedek Üye: İlknur SİRKECİ

Yönetim Kurulu Yedek Üye: Şerife İrem DÖNER

Yönetim Kurulu Yedek Üye: Meryem VURAL ŞAHİN

Yönetim Kurulu Yedek Üye: Hülya ÇOBAN

Yönetim Kurulu Yedek Üye: Tuğba TAHTA

Denetleme Kurulu Başkanı: Nezide TOPUZ

Denetleme Kurulu Asil Üye: Fatma Nisan KARAOĞLU

Denetleme Kurulu Asil Üye: Fehime ÇANLIOĞLU

Denetleme Kurulu Yedek Üye: Gurbet YETİŞKİN

Denetleme Kurulu Yedek Üye:Güngör Ceren ÖZEN

Denetleme Kurulu Yedek Üye:Ecem KESKİN

 

Başkan: Nazan KARAHAN
1993 yılında Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatında ebe olarak göreve başladı. Giresun’a bağlı çeşitli köy ve hastanelerde 3 yıl, Zeynep Kamil Doğum Hastanesi yenidoğan yoğun bakımda 5 yıl ebe olarak görev yaptıktan sonra, 2001 yılında Marmara Üniversitesi Ebelik Bölümünde araştırma görevlisi olarak akademiye başladı. 2010 yılında ebelik bölümünü kurmak üzere Karabük Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne Doktor Öğretim üyesi olarak geçiş yaptı. Karabük Üniversitesi’nde görev yaptığı sürede Ebelik Bölüm Başkanlığını yürüttü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nün kurulma sürecinde aktif rol alarak enstitünün ilk yüksek lisans programı olan “Ebelik Yüksek Lisans”ını başlattı, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü ve Kadın Araştırma-Uygulama Merkez Müdürlüğü yaptı. 2016-2018 yılları arasında “Bilimsel Araştırmalar Etik Kurul” üyeliği yaptı. Ebelik bölümünü kurmak üzere 2018 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne geçiş yaptı. 2019 yılında “Ebelik” Alanından Doçent unvanını aldı. Halen aynı üniversitede ebelik bölüm başkanı olarak çalışmaktadır. 2006 yılından bu yana Ebeler Derneği başkanı olan Nazan Karahan, Dünya ve Avrupa Ebelik Konsey toplantılarında Türkiye delegesidir.
Aynı zamanda YÖK Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanlar Konseyi Ebelik alanı çekirdek müfredat koordinatörü, YÖKAK Kalite Değerlendirmecisi ve SABAK Akreditasyon değerlendirmecisidir.
Ebelik mesleği ile ilgili ulusal ve uluslararası birçok kongre, sempozyum ve çalıştaya başkanlık etmiş, çeşitli kurslar düzenlemiştir.
Çok sayıda kitap, kitap bölümü, tanınmış ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanan araştırma makaleleri ve çalışmaları bulunmaktadır. Doç. Dr. Nazan KARAHAN evli ve iki çocuk annesidir.
İletişim: karahan.nazan@gmail.com

Başkan Yardımcısı: Burcu YURTSAL
1982 Adana doğumludur. 2005 yılında İnönü Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Ebelik Bölümünden, 2009 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Ebelik Anabilim Dalı Yüksek Lisans Programından, 2014 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Halk Sağlığı Anabilim Dalı Doktora programından mezun oldu. 2005 yılında (4 ay) Adana’da Özel Doğum Hastanesinde sorumlu ebe olarak, 2005- 2008 yılları arasında Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu’nda, 2008-2014 yılları arasında Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak, 2014-2015 yılları arasında Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümünde Araştırma Görevlisi Dr olarak çalıştı. 2015 yılı itibariyle Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümünde Bölüm Başkanı olarak halen görev yapmaktadır. Z. Burcu YURTSAL evli ve 1 çocuk annesidir.

İletişim: burcuyurtsal@hotmail.com

Sayman:  Arzu KUL UÇTU

 

İletişim: kularzu@gmail.com

Genel Sekreter: Sinem CEYLAN

Sinem Ceylan 1985 yılında Ankara’nın Beypazarı ilçesinde doğmuştur. İlköğrenimini Nallıhan’da, orta öğretimini Ankara Hasan Ali Yücel Anadolu öğretmen lisesinde tamamlamıştır. 2008 yılında Balıkesir üniversitesi ebelik bölümünün de lisansını, 2016 yılında Yıldırım Beyazıd Üniversitesi Hemşirelik Bölümü Kadın Sağlığı ve Doğum Hemşireliğinde Yüksek lisansını bitirmiştir. Lisans mezuniyeti sonrası Sağlık ocağı ve toplum sağlığı merkezlerinin yanı sıra, Zekai Tahir Burak Doğumevi ve Şanlıurfa Eğitim Araştırma hastanesinde toplam 11 yıl ebe olarak görev yapmış, Perinatoloji, Doğumhane, Eğitim, Süpervizor, Kalite ve Laktasyon birimlerinde görev almıştır. 2011-2016 yılları arasında Ankara Üniversitesi ebelik Bölümünde mentor ve okutman olarak akademik alanda da yer alan Ceylan Gülhane Hemşirelik Fakültesi Kadın Sağlığı ve Doğum Hemşireliği alanında doktora yapmaktadır. 2019 yılından bu yana Ankara Medipol Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

 İletişim: ceylansinem1@gmail.com

Yönetim Kurulu Üyesi: Sümeyra DAMSARSAN

1997 Adana doğumludur. 2020 yılında Ankara Üniversitesi Ebelik bölümünde Lisans mezuniyetini tamamlamasının ardından 2020 – 2021 yılları arasında Özel Ankara Güven Hastanesi’nde Ebe olarak görev yaptı. Yüksek Lisans eğitimini 2020-2022 yılları arasında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ebelik  Anabilim Dalında tamamladı. 2022 yılından bu yana Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ebelik Anabilim Dalında doktora eğitimine devam etmektedir. 2021 yılından bu yana Lokman Hekim Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaktadır.

İletişim: sumeyra.damsarsan@gmail.com

Yönetim Kurulu Üyesi: Ebru ÇAKIR

1977 İskenderun doğumlu evli ve bir çocuk annesidir. 1996 Karadeniz Teknik Üniversitesi Ebelik Bölümünden mezun olmuştur. 5 yıl Özel Karabük Vatan Hastanesi’nde, 1 yıl Sağlık Bakanlığı Yozgat Kayakışla Sağlık Ocağında, 17 yıl Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim Araştırma Hastanesi’nde görev almıştır. 2019 yılından bu yana Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Kadın Doğum Kulesi’nde çalışmaktadır. Halen Bilkent Şehir Hastanesinde Kadın Doğum Kulesinde ameliyathaneler birim sorumlusu olarak görev yapmaktadır.

 İletişim: ebrucakir8@gmail.com

Yönetim Kurulu Üyesi: Türkan KABASAKAL

1973 yılında Zonguldak’ta doğdu.1991 yılında Trabzon Sağlık Meslek Lisesinde eğitimini tamamladı.1991-1997 yılları arasında Çankırı Devlet Hastanesinde, 1997-1999 yılları arasında Gelibolu’da, 1999-2002 yılları arasında Ardahan Devlet Hastanesinde, 2022 -2008 yılları arasında Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde görev yaptı. 2011 yılında 19 Mayıs Üniversitesi Ebelik Lisans Bölümünü bitirdi. 2008 -2017 yılları arasında Ankara Etlik Zübeyde Hanım Kadın Doğum Hastalıkları Hastanesinde çalıştı. 2017 yılından itibaren Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yenidoğan Yoğunbakım Kliniğinde Sorumlu ebe olarak görev yapmaktadır.

 İletişim: turkankabasakal@hotmail.com

Yönetim Kurulu Üyesi: Sema AVCI 

 İletişim:

Yönetim Kurulu Üyesi: Zeynep NAMİGAR CIBIR

 İletişim: